אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

יוניבו וענקית הקנאביס קנופי חתמו על הסכם שתפ בלעדי בישראל


1.3.20
יוניבו חתמה עם ענקית הקנאביס קנופי על הסכם עקרונות ייבוא, ייצור, שיווק וייצוא מוצרי קנאביס רפואי בארץ ובעולם

יוניבו ו-Canopy Growth, חברת הקנאביס הרפואי הגדולה בעולם, חתמו על שיתוף פעולה בלעדי ואסטרטגי לייבוא, ייצור, שיווק וייצוא של מוצרי קנאביס רפואי GMP בארץ ובעולם עבור Canopy זו הכניסה הראשונה של החברה לישראל .  בשלב ראשון תייבא יוניבו כ-470 ק"ג מ-Canopy

אשקלון, 1 במרץ 2020 – חברת יוניבו (ת"א: יונבו), המחזיקה בבעלותה מפעל המייצר מוצרי קנאביס רפואי באסדרה החדשה של משרד הבריאות ומוכרת מוצרים בתקינת IMC-GMP לבתי מרקחת בישראל וכן בעלת חוות לגידול לקנאביס רפואי הנמצאת בהקמה, מודיעה על התקשרות עם חברת Canopy Growth, חברת הקנאביס הרפואי הגדולה בעולם בשיתוף פעולה בלעדי בישראל.

קאנופי נסחרת בבורסת טורונטו בשווי של 8.8 מיליארד דולר קנדי (TOR:WEED.CA) ובבורסה בניו יורק בשווי של 6.6 מיליארד דולר אמריקאי (NYSE:CGC). לחברה מעל 3,000 עובדים והיא אחת החברות בעלות הידע והניסיון הנרחב בעולם לרבות הפעלת חוות גידול קנאביס רפואי בארה"ב, באירופה ובאפריקה. ההסכם עם יוניבו הוא הכניסה הראשונה של החברה לישראל.

במסגרת התקשרות בלעדית בישראל, בשלב ראשון תייבא יוניבו לישראל 470 ק"ג קנאביס רפואי יבש המגודל על ידי קאנופי, תייצר את מוצריה עם חומרי הגלם של קאנופי שישאו את הלוגו והמותג של יוניבו ותפיץ את מוצרי הקנאביס הרפואי בבלעדיות, כמוצרים סופיים בבתי המרקחת בשוק הישראלי. התוצרת המיובאת על ידי יוניבו היא בתקינת GACP, ממנה תייצר יוניבו מוצרי בתקינת GMP, ובכפוף לאישורים והנחיות של היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות. בשלב השני תזמין קאנופי מהחברה שירותי ייצור ועיבוד במפעל החברה באשקלון ותהא לה הזכות להתקשר עם יוניבו כיצרן וכמפיץ של מוצרי קנאביס רפואי, בתקן EU-GMP, לשווקי אירופה, בכפוף לאישורים הנדרשים.

גולן ביטון, מנכ"ל יוניבו: "ההסכם עם קאנופי הוא מהלך אסטרטגי המעיד על מיצובה של יוניבו בשוק המקומי ובשוק הבינלאומי כחברה מובילה. בנוסף ההסכם הוא הוכחה כי קיים יתרון בהקמת מפעל טכנולוגי בעל כושר ייצור גדול ויכולת טכנולוגית עתידית לייצר מוצרים ברמת איכות ותקינה בין לאומית. ההסכם יאפשר לנו גם להגדיל את נתח השוק שלנו בישראל, ללא תלות בחוות ובאספקה המקומית ולהמשיך למכור להרחיב את מגוון מוצרי הקנאביס הרפואי שלנו באיכות הגבוהה ביותר והוא גם מניח את התשתית לייצור עבור קאנופי בשוק הבינלאומי."

לאחרונה השלימה יוניבו הרחבת הסכם מסחרי עם כן-פייט, לפיו הצדדים הרחיבו את היקף שיתוף הפעולה ביניהם למחקר בתחום שילוב קנאביס רפואי לטיפול בסרטן כבד ובאינדיקציות סרטניות נוספות. במסגרת תקבל יוניבו כ-400 אלף דולר נוספים לאחר שכבר קיבלה מכן-פייט 500 אלף דולר והקצאת מניות ללא תמורה (מחזיקה 8.57% מכן-פייט).
 
 
במונתו של גולן ביטון, מנכ"ל יוניבו.

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה