אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

יוניבו ממשיכה בהרחבת ערוצי השיווק בישראל


25.12.19
יוניבו ממשיכה בהרחבת ערוצי השיווק בישראל ובוחנת הגדלת היקף הייצור במפעל: נחתמו הסכמים להפצת מוצרי קנאביס רפואי גם בבתי מרקחת בבאר שבע ובנתניה בהיקף של עד 4 טון לשנה

היקף ההסכמי ההפצה לבתי מרקחת שנחתמו עד כה עומד על עד 9 טון בשנה

מוצרי יוניבו בתקינתGMPמסופקים כבר היום באופן שוטף לבתי מרקחת ולמטופלים במסגרת האסדרה החדשה

אשקלון, 25 בדצמבר 2019 – חברת יוניבו (ת"א: יונבו),המחזיקה בבעלותה מפעל המייצר מוצרי קנאביס רפואי באסדרה החדשה של משרד הבריאות, בתקינתIMC-GMPוכן חוות גידול לקנאביס רפואי בהקמה, מודיעה כי על התקשרות נוספת בהסכמים מחייבים למכירת קנאביס רפואי בכמות של עד 4 טון בשנה לבתי מרקחת.

הסכם ראשון עם בית מרקחת "הנגב" הממוקם בבאר שבע, מהגדולים באזור הדרום, אשר מוכר קנאביס רפואי תחת האסדרה החדשה של משרד הבריאות, במסגרתו התחייב לרכוש עד 2 טון בשנה מוצרי קנאביס רפואי בתקינתGMP. כמו כן נחתם הסכם נוסף, עם בית מרקחת "המרקחה", מהמובילים בעיר נתניה, במסגרתו התחייב לרכוש היקף מינימלי של 300 ק"ג ועד 2 טון בשנה מוצרי קנאביס רפואי בתקינתGMP.

עם החתימה על הסכמים אלו, היקף אספקה של יוניבו עולה לעד 9 טון בשנה של מוצרי קנאביס רפואי, בבתי מרקחת מקס פארם בחולון, רשת שור טבצ'ניק, מדי פלוס באזור ירושלים וכאמור "הנגב" בבאר שבע ו"המרקחה" בנתניה. לאור זאת בוחנת החברה רכישה מכונות נוספות למפעל להגדלת כושר הייצור.

יש לציין כי ליוניבו ישנו רישיון המאפשר לחברה, בין השאר, להחזיק תפרחות ומוצרי קנאביס העומדים בתקןIMC-GMPלצורך הפצתם ולשנע לבתי המרקחת באופן ישיר.

גולן ביטון, מנכ"ל יוניבו: "אנו ממשיכים בהיערכות למענה לביקוש המשמעותי מבתי המרקחת וממטופלים ומרחיבים את הפריסה הגיאוגרפית בה ניתן לרכוש מוצרים של יוניבו. בכוונתנו להמשיך לחתום על הסכמי הפצה עם בתי מרקחת ובמקביל אנו בוחנים הגדלת כושר הייצור של המפעל, על בסיס התשתיות הקיימות שלנו במפעל וללא צורך בהשקעות נוספות. אנו מאמינים כי מימוש הסכמי ההפצה הקיימים וכן הסכמי הפצה עתידיים ייצרו לבעלי המניות שלנו ערך רב".

ליוניבו שליטה מלאה בשרשרת הערך. היכולת של יוניבו לקבוע את סוג, איכות והיקף הגידול ובנוסף לכך לייצר מוצרים למגוון התוויות רפואיות נדרשות ודרכי מתן וכן הפצה לבתי מרקחת והגעה אישית למטופל הספציפי הצורך קנאביס רפואי וקבלת משוב ישיר, ממצבת אותה כחברת הקנאביס הרפואי, מהבודדות בישראל, בעלת שליטה מלאה בכל שרשרת הערך משלב השתילה, גידול, ייצור הפצה ומכירה בבית המרקחת. שליטה זו מאפשרת גם למקסם את הרווח ממכירה של כל גרם קנאביס רפואי, גם לחסוך עלויות מיותרות וכך ליהנות מיכולות תחרותיות יוצאות מהכלל לרבות פיתוח מוצרים מבוססי מאגר מידע מהמטופלים המגיעים לבתי המרקחת.

יוניבו פועלת לקבלת אישור ייצוא למוצרי קנאביס רפואי ומימוש ההסכמים אשר נחתמו עם מפיצים בחו"ל לכשיושלמו כל הליכי החקיקה והאסדרה בהקשר זה. החברה נערכת לייצוא, בין השאר באמצעות הכנות לקבלת תקינתEU-GMPלמפעל במטרה לספק מוצרים ללקוחות איתם נחתמו חוזי מכירה והפצה. למיטב ידיעת החברה, בהינתן היתר ייצוא של מוצרי קנאביס רפואי ממדינת ישראל, על פי הוראות היק"ר, יהיה ניתן לייצא רק מוצרי קנאביס רפואי שיוצרו במפעלים בעלי תקןGMPשמחזיקה החברה.

יוניבו חתמה על הסכם לייצור מוצרים מבוססי קנאביס רפואי ואריזת תפרחות ומוצרים נוספים עבור טבע אדיר - אחת החברות הוותיקות בענף גידול הקנאביס רפואי ובעלת תקןIMC-GAPוקיבלה ממנה תוצרת קנאביס רפואי למפעל יוניבו. מודל הכנסה זה, לפיו יוניבו תבצע שירותי אריזה עבור חברות אחרות, הינו מודל הכנסות נוסף למודל ייצור מוצרי קנאביס רפואי תחת מותג יוניבו.

ליוניבו הסכם אסטרטגי עם בית מרקחת שור טבצ'ניק המספק כבר היום מוצרי קנאביס רפואי, במסגרתו תחל יוניבו לספק 2 טון מוצרי קנאביס רפואי בשנה, ל-3 שנים בהיקף מצטבר של למעלה מ-60 מיליון שקל. הסכם זה מצטרף להסכם לאספקה של עד 1 טון מוצרי קנאביס רפואי לבית מרקחת מקס פארם בחולון המספק היום מוצרי קנאביס רפואי.

לפני מספר שבועות דיווחה החברה כי חתמה על הסכם עם חברת כן פייט ((CANF.TAחברת ביומד דואלית הנסחרת בנסדק. לכן פייט שלושה ניסויים בפייס 3 בנושא סרטן, כבד שומני ופסוריאזיס ובכוונת החברה לפתח מוצר ייחודי בנושא הסרטן יחד בתחום. לשם כך החברה מרחיבה את מעבדת המו"פ ותתחיל בפיתוח המוצר בחודשים הקרובים.

בשבועות האחרונים דיווחה החברה על השקעה של 12 מיליון שקל על ידי קבוצת אביסרור – 6 מיליון שקלים בחוות "עמית" בה תגדל יוניבו היקף משמעותי של קנאביס רפואי ו-6 מיליון שקלים להשקעה ביוניבו לפי מחיר מניה של 4.89 שקל, פרמיה של 52% ממחיר המניה, כפי שנסגר ביום המסחר הקודם לדיווח, וכן תמורת 0.5 מיליון אופציות למניות. ההשקעה ביוניבו משקפת שווי של כ-130 מיליון שקל, אחרי הכסף.

חוות עמית, חוות גידול קנאביס רפואי בבעלות החברה, נמצאת בתהליכי הקמה מתקדמים ונועדה להבטיח ליוניבו גידול עצמאי של קנאביס רפואי, כך שהחברה תפעל מייצור ושיווק משלב הזרע דרך מוצר בתקינתGMPועד הפצת המוצרים באמצעות בית מרקחת למטופלים.

ליוניבו מרכז מו"פ פעיל והיא חברת הקנאביס היחידה שחתמה הסכם פיתוח עם ויאולי מבית "סאנרה" (טבע ופיליפס) לפיתוח פורמולציה ייחודית למשאף מבית "ויאולי".

המפעל של יוניבו משתרע על שטח של 750 מ״ר וכולל מעבדה למחקר ופיתוח ומערכות ייצור מיוחדות. שטח הגידול של יוניבו עומד על מספר דונמים בדרום הארץ כך שבאמצעות עלויות ייצור והפצה בישראל, הנמוכות ביחס לשאר העולם, צפויה החברה לשמר ערך מקסימלי בין היצור למכירה. יוניבו הינה בין החברות הבודדות בעולם בתחום הקנאביס הרפואי אשר מנהלת את מערך הפיתוח החל משלב השתילה, הגידול, הייצור ועד שלב אספקת מוצרים רפואיים (from seed to market) והפצה באמצעות בית מרקחת.

בתמונה - גולן ביטון וכן תמונה של מוצרי יוניבו.


 


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה