אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

טיפול בגלי הלם – שאלות ותשובות


2.10.19
טיפול בגלי הלם

סובלים מכאב מציק ומתמשך בכף הרגל, בגיד אכילס, בירך או בברך? סובלים מכאבים ממושכים באזור הכתפיים, הגב, הצוואר, המרפק או מפרק כף היד? אם כן, הטיפול בגלי הלם יכול להקל על תסמיני הכאב, לעזור במגוון רחב של בעיות שריר–שלד, לטפל ביעילות בדלקות והסתיידות בנקודות החיבור של גידים ורצועות כמו בכתף, במרפק, בירך ובברך, ובמגוון פתולוגיות נוספות.

לפניכם מספר שאלות נפוצות ותשובות מעמיקות בנושא הטיפול היעיל באמצעות גלי הלם.

האם טיפול בגלי הלם לאין אונות מומלץ?

אחד הטיפולים הנפוצים בגלי הלם הוא בבעיות זקפה ואין אונות. כ-40% מהגברים בטווח הגילים 40 עד 70 סובלים באופן קבוע מבעיות זקפה. הפרעות זקפה, באנגלית Erectile Dysfunction, נקראות גם אין אונות או אימפוטנציה, זו תופעה מוכרת ורווחת. הפרעת זקפה באה לידי ביטוי בזקפה שאינה חזקה מספיק או אינה ארוכה מספיק כדי לאפשר לגבר ליהנות מיחסי מין תקינים ומהנים. בדרך כלל הבעיה נובעת מהפרעה בזרימת הדם לפין, לבעיה זו יש השלכות משמעותיות על איכות חיי הגברים ובנות זוגם, הבעיה גורמת גם לפגיעה משמעותי בדימוי העצמי.

הטיפול בגלי הלם משפר את התפקוד הזקפתי באופן משמעותי ומאפשר לגברים ליהנות מיחסי מין תקינים, ללא תלות בתרופות. הטיפול מתבצע בעזרת מכשיר הגורם ליצירת גלי הלם בעוצמה נמוכה, לרוב סדרת הטיפולים כוללת 12 מפגשים, כל טיפול נמשך כ-20 דקות.

האם טיפול בגלי הלם יעיל?

הטיפול בגלי הלם נחשב לאחד היעילים ביותר במגוון רחב של בעיות אורטופדיות ובבעיות נוספות. זהו אחד הטיפולים היעילים ביותר במצבים כרוניים ממושכים בהם הגוף אינו מצליח להתגבר על הבעיה בעצמו. חשוב להדגיש כי הטיפול מוכח מחקרית ונמצא בשימוש כבר עשרות שנים. עם זאת, מומלץ לעבור את הטיפול רק במכון פיזיותרפיה המשתמש בטכנולוגיה החדשה ביותר. חשוב לציין כי ברוב המקרים אין תופעות לוואי לטיפול, ואם יש הן נדירות וקלות כמו אדמומיות, עקצוץ קליל או כאב קל שחולף תוך זמן קצר.

האם טיפול בגלי הלם יעיל?

על פי מחקרים חדשים שהתפרסמו בשנים האחרונות, הטיפול בגלי הלם יעיל ואפקטיבי במגוון רחב של בעיות. רוב המחקרים החדשים מצביעים על שיעור הצלחה גבוה של 65% עד 95% במושגים של כאב ותפקוד.

האם טיפול בגלי הלם כואב?

במקרים מסוימים יתכן והמטופל יחוש כאב קל, הטיפול עצמו אינו כואב ברוב המקרים, בהתאם לסף הכאב של המטופל ולדרגת הדלקת ממנה הוא סובל.

אילו מצבים מתאימים לטיפול בגלי הלם?

טיפול בגלי הלם מתאים למגוון פתולוגיות ובעיות אורטופדיות כגון דלקות והסתיידויות בנקודות החיבור של גידים ורצועות, למשל בכתף, במרפק (מרפק טניס), בברך ובירך. כמו כן, זהו טיפול יעיל בבעיות כגון דורבן, דלקות וכאבים בגיד אכילס, מרפק גולף, כתף קפואה, כאבי גב תחתון ועוד. בין היתר הטיפול יעיל גם בבעיות אין אונות.

עד כמה בטוח הטיפול בגלי הלם?

ישנם סוגים שונים של מכשירים לטיפול בגלי הלם, הטיפול במכשיר חדשני ומתקדם בו ניתן לשלוט ולכוון את עומק ועוצמת הגלים אינו דורש הרדמה מקומית וזהו טיפול יעיל המבטיח תוצאות מעולות.

הכתבה באדיבות ארגופלוס – מכון פיזיותרפיה בתל אביב ובגני תקווה. המכון הוותיק והמוביל לפיזיותרפיה ארגופלוס הוקם על ידי מר דוד אפל, מומחה לטיפולי פיזיותרפיה ובעל הסמכה מקצועית מטעם משרד הבריאות בישראל. המכון מתמחה במגוון רחב של טיפולי פיזיותרפיה, לרבות טיפול מתקדם באמצעות גלי הלם, טיפול בכאבי גב, פרקים וצוואר ובמגוון טיפולים נוספים.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה