אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת >

כיצד לבחור אורטודנט?


1.8.19
אורטודנט

טיפולי יישור שיניים מחייבים ניסיון רב, ידע עשיר, התמחות מקצועית ומכשור חדיש ומתקדם. המציאות בארץ מגלה כי ישנם כ-180 מומחים מוסמכים בתחום האורטודנטיה, הם מהווים כשני אחוזים בלבד ממצבת רופאי השיניים בישראל. לכן, חשוב לדעת כי רופאי שיניים רבים מציעים במרפאות שלהם גם טיפולים ליישור שיניים, אך למעשה הם אינם בעלי הסמכה מקצועית והם מטעים את הלקוחות שלהם המצפים לקבל שירות מרופא שיניים מומחה שסיים הכשרה מקצועית ממושכת ומעמיקה.

לחפש תעודת מומחה ליישור שיניים או לטיפולי אורטודנטיה

אורטודנט מומחה ליישור שיניים ולסתות עובר הכשרה מקצועית ארוכה ומאתגרת, עליו לסיים בהצלחה מסלול לימודים הנמשך בין שלוש לארבע שנים, בישראל או במוסד לימודים מוכר בחו"ל. החוק בישראל אינו מתיר לרופאי שיניים לכנות את עצמם כמומחים לאורטודנטיה, אלא אם הם סיימו בהצלחה את הלימודים וההתמחות המקצועית.

לכן, הטיפ החשוב ביותר לבחירת אורטודנט הוא לחפש תעודה המוצגת לראווה על אחד מקירות המרפאה. חשוב לבדוק האם הרופא מציג במרפאה תעודת מומחה ליישור שיניים ויש לבדוק האם הוא מחזיק חותמת של מומחה לטיפולי יישור שיניים ולסתות.

בנוסף, כדאי לבדוק מהי ההשכלה של המומחה גם בתחום רפואת השיניים. לכן, חשוב לבדוק באתר האינטרנט של הרופא או במרפאה, היכן הוא למד, האם למד את התחום במוסד מוכר ובעל שם, וכדאי לחפש גם תעודות המעידות על קורסים והכשרות בארץ ובחו"ל בתחום האורטודנטיה, כיוון שזהו תחום העובר שינויים תכופים ויש שיטות חדישות ומתקדמות כל הזמן ליישור שיניים.

בדיקת שם הרופא ברשימות המומחים

אורטודנט מומחה דואג ששמו יופיע ברשימת המומחים המופיעה באתר של האגודה האורטודנטית בישראל. חברי האגודה האורטודנטית מחויבים לתקנון, לכללי האתיקה והפרקטיקה ולדרישות המקצועיות שנקבעו על ידי האגודה. החברים חייבים לשמור על רמה מקצועית גבוהה, ניתן לבדוק ברשימת המומחים מהו מספר רישיון המומחה של האורטודנט ומהו מספר רופא השיניים שלו.

כמו כן, מומלץ לבדוק האם הרופא מופיע ברשימה השמית של ההסתדרות לרפואת שיניים. כאמור, רופאי שיניים רבים מציגים עצמם כמומחים ליישור שיניים, למרות שהחוק אינו מאשר זאת, לכן כדאי לבחור רק מומחה המופיע ברשומות.

מיקום ותחזוקת המרפאה

למיקום המרפאה של המומחה ישנה חשיבות עבורכם, מומלץ לבחור מרפאה שקל להגיע אליה ברכב או בתחבורה ציבורית, בעיקר אם אתם שולחים את הילד לבד למרפאה. כדאי לתאם מפגש הכרות לפני שמתחייבים לטיפול ומוציאים הרבה כסף, בביקור במרפאה כדאי לשים לב לתעודות על הקיר, לרמת הניקיון, לאיכות התחזוקה של המקום, לאדיבות ולרמת השירות של הצוות, ולמכשור הקיים.

התמחות ושירותים

תחום האורטודנטיה מתפתח במהירות כתוצאה מטכנולוגיות חדשניות, לכן חשוב לבדוק מהן שיטות הטיפול שהמומחה מציע, האם הוא מתמחה גם בשיטות המתקדמות ליישור שיניים, למשל אינויזליין, יישור שיניים פנימי בשיטת אינקוגניטו, יישור שיניים מהיר לפי שיטת ווילקודנטיקס וכדומה.

מרפאות המומחים ויישור השיניים של ד"ר עיני

ד"ר שמואל עיני הוא אורטודנט מומחה ומוכר בארץ וברחבי העולם, לשעבר מנהל מחלקת יישור שיניים בבית החולים תל השומר. ד"ר עיני סיים בהצטיינות את לימודיו בפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, הוא בוגר תכנית ההתמחות באורטודנטיה בפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, וברשותו תואר מוסמך במדעי רפואת השיניים. ד"ר עיני הקים רשת מרפאות מומחים ויישור שיניים, הוא מציע מעטפת שירותים רחבה במרפאות המתקדמות הנמצאות בראש העין וברמת גן.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה