אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) הפרעות הורמונליות >

מחקר חדש מצא - סריקה תכופה יותר של רמות הסוכר מסייעת בשליטה בו


31.3.19
מחקר חדש ומקיף, אותו ערכה אבוט, אודות השימוש במערכת ניטור הסוכר "פריסטייל ליברה" מראה כי סריקה תכופה מסייעת בשליטה ברמות הסוכר

נתונים חדשים אותם הציגה חברת אבוט אודות התועלת בשימוש מערכת הפריסטייל ליברה, מראים כי סריקה תכופה מסייעת בשליטה ברמות הסוכר. הממצאים החדשים מתבססים על כחצי מיליון משתמשים במערכת הפריסטייל ליברה ממדינות שונות ברחבי העולם. על פי המחקר סוכרתיים שעשו שימוש במערכת חוו ירידה במספר אירועי ההיפוגליקמיה וכן, הצליחו לשלוט ברמות הסוכר בעזרת סריקה תכופה.

מערכת הפריסטייל ליברה הינה מערכת לניטור רמות הסוכר המחליפה את בדיקות הסוכר מהאצבע בסריקה ללא צורך בדקירה של האצבע וללא כיולים. הניטור מתבצע על ידי שימוש בטכנולוגיית (Flash Glucose Monitoring) באמצעות סריקה של חיישן חד פעמי הנמצא על גב הזרוע למשך עד 14 ימים. המערכת מתעדכנת כל דקה ואוגרת נתונים אודות רמות הסוכר למשך 90 יום, ובכך מסייעת לצוות הרפואי לקבל את התמונה המלאה על מצב הסוכרת, ובהתאם לכך לקבל החלטות טיפוליות מותאמות אישית עבור כל מטופל ומטופל.

המחקרים מחזקים ממצאים קודמים ולפיהם, מערכת הפריסטייל ליברה מעודדת סוכרתיים לשלוט בסוכרת שלהם, לקבל החלטות בריאותיות מושכלות ולחיות את החיים ללא הנטל של דקירת האצבע. בין הממצאים נמצא כי סוכרתיים שהשתמשו במערכת הפריסטייל ליברה בדקו עצמם באמצעות סריקה בממוצע 12 פעמים ביום ושלטו על רמות הסוכר בצורה טובה. למעשה, רמות ה- HbA1c (רמות סוכר ממוצעות בדם במשך 90 יום שקדמו לבדיקה) ירדו מ-8.2% ל-6.7% בדומה לעלייה בשיעור הסריקות. משמעות הדבר הינה הפחתת הסיכון לסיבוכים כתוצאה מסוכרת. כמו כן, בהשוואה לאלו שסרקו בתדירות נמוכה, נמצא כי זמן השהות בהיפוגליקמיה קוצר משמעותית היות שסרקו עצמם בפעם השנייה בתוך שעה מרגע תוצאת הסוכר הנמוכה. כמו כן, נמצא כי חיצי המגמה במערכת סייעו בשמירת השליטה על רמות הסוכר בשעות הארוחה.

על פי המחקר, שימוש בתדירות גבוהה במערכת הפריסטייל ליברה מסייעת לשליטה ברמות הסוכר ומפחיתה אירועי היפוגליקמיה. בארץ, הוכללה מערכת הפריסטייל ליברה בסל התרופות עבור סוכרתיים מסוג 1 מעל גיל 18 בשנת 2018 וזו נמצאת בשימוש של יותר מ- 1.3 מיליון סוכרתיים ב-46 מדינות.

לדברי ג'ארד וטקין, סגן נשיא בכיר לענייני סוכרת באבוט: "אין עדות טובה יותר ליעילות מערכת הפריסטייל ליברה מאשר נתונים שמראים את השיפור בקרב ציבור הסוכרתיים. הראיות מהעולם האמיתי בשילוב עם נתונים ממחקרים קליניים מספקים לנו פרספקטיבה חשובה על ערך המוצר והשימוש הטוב ביותר שלו. אבוט הציגה נתונים על מאות אלפי משתמשים במערכת הפריסטייל ליברה בשנים האחרונות וזו מספקת לנו תובנות מעמיקות יותר לגבי האופן בו אנשים משתמשים בטכנולוגיה וכיצד התנהגות זו מובילה לתוצאות בריאותיות טובות יותר".


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה