אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

30 מיליון שקלים למרכז הרפואי זיו


20.8.18
30 מיליון שקלים יועברו למרכז הרפואי זיו בצפת

30 מיליון שקלים יועברו למרכז הרפואי זיו בצפת כחלק מתכנית הצפון בכנס שהתקיים היום (20.8) בו הושקו הפרויקטים לפיתוח הצפון

במעמד שר האוצר משה כחלון, מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, ראש המטה ומ"מ מנכ"ל משרד רוה"מ יואב הורוביץ ויו"ר קק"ל דניאל עטר

משרד האוצר, משרד ראש הממשלה וקרן קיימת לישראל, הציגו היום (ב' 20.8) ) את רשימת הפרויקטים הסופיים שיבוצעו במסגרת תכנית הצפון, עליה הכריזה ממשלת ישראל בשנת 2017, כחלק ממדיניות שר האוצר וראש ממשלת ישראל לקדם תקציבים חברתיים לצפון שיביאו לחיזוק חברתי וכלכלי של האזור.

אחד מהפרויקטים,30 מיליון שקלים למרכז הרפואי זיו בצפת. 15 מיליון עבור מכשור מאיץ נוסף לטובת הקרנות לחולי סרטן ו- 15 מיליון לטובת מיגון מבני מחלקות שהוקמו בשנת 1973.

לטובת מיגון בתי החולים בצפון (המרכז הרפואי זיו בצפת, ביה"ח פוריה בטבריה וביה"ח נהריה) הועברו כ- 50 מיליון שקלים.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, ביה"ח אשר יהווה כיעד ראשי לטיפול במקרים של נפגעים רבים כתוצאה ממערכה בגבול הצפוני או במקרה של רעידת אדמה אמר: "אנו מברכים על החלטת הממשלה ומודים לכל אלו שפעלו ללא לאות להכנת תכנית הצפון, בראשם אלי מלכה יו"ר אשכול גליל מזרחי, שר האוצר משה כחלון, יו"ר קק"ל דני עטר וחברי כנסת שנרתמו לאישור התכנית החשובה למיגון הצפון, מבחינה ביטחונית וחברתית והתקדמות לקראת השוואת תנאי הבריאות בין המרכז לפריפריה. תכנית נדרשת ביותר, בכדי לאפשר לתושבי הצפון תנאים הגונים לטובת בריאותם וכן, למיגון המרכז הרפואי זיו שיהיה מוכן לכל תרחיש גם בשעת חירום. זיו הינו בית החולים הקרוב ביותר לגבולות ושימש שנים רבות עורף מקצועי ונחוץ לכל פעילות צבאית בצפון, לא יוכל לסגור את שעריו בעת מלחמה ויידרש לטפל בפצועים ובחולים תחת איומי טילים ולהבטיח להם מקומות אשפוז ממוגנים וחדרי טיפול וניתוח מותאמים לאיומים".

שר האוצר, משה כחלון אמר בכנס: "התכנית לחיזוק הצפון היא מהמהלכים המשמעותיים ביותר שביצענו לטובת צמצום הפערים בין הפריפריה למרכז. היו כאלו שהביעו ספק ביכולת להוציא את התכנית לפועל. היום אנחנו עושים יחד עם קק"ל צעד משמעותי ומשקיעים מאות מיליוני שקלים בחיזוק ישיר של הצפון והתשתיות באזור. מי שחי בצפון צריך לקבל תשתיות בריאות, חינוך ואפשרויות תעסוקה ברמה גבוהה כמו בכל מקום אחר במדינה. לביטחונה של מדינת ישראל קשר ישיר לשגשוג חברתי וכלכלי של הצפון כולו. נמשיך לוודא שהתכנית מיושמת עד שיעבור אחרון השקלים בדיוק כפי שהתחייבנו".

דני עטר, יו"ר קק"ל: "קק"ל רואה חשיבות רבה בהשקעה בפיתוח הצפון וזאת כחלק מתפיסתה החדשה לחיזוק ישובים וצמצום פערים בין המרכז לפריפריה. התמיכה הזו בפיתוח צפון המדינה לא הייתה יכולה להתקיים ללא תמיכתם של השותפים של קק"ל לדרך, משרד האוצר והעומד בראשו השר משה כחלון ושותפינו במשרד רה"מ. בשילוב ידיים, קק"ל ומשרדי הממשלה יובילו לשינוי חברתי משמעותי לא רק בצפון הארץ אלא גם בדרומה ולצמצום הפערים הקיימים היום בין השירותים שאותם מקבלים תושבי הפריפריה לעומת אלו שמקבלים התושבים במרכז. כל אחד מהפרויקטים ישפיע על איכות החיים של כלל תושבי הצפון. כעת החלום הופך למציאות".

בין הפרויקטים הנוספים שאושרו בתחום המדע, יחודשו וישודרגו מעבדות של מרכזי מחקר בולטים בצפון, בניהם מכון מיגל של החברה לפיתוח הגליל ומכון שמיר בעלות של כ- 30 מיליון שקלים.
בתחום החקלאות וההתיישבות בגולן וקליטת 750 נחלות חדשות, יוצבו מגורונים למגורים זמניים ב-27 יישובים כפריים חקלאיים במועצות האזוריות, זאת בהיקף של כ- 30 מיליון שקלים.
כמו כן, פרויקט הקמת מעונות לסטודנטים במכללות- תל חי, אוהלו, גליל מערבי, צפת ואורט בראודה, בעלות של כ- 124 מיליון שקלים לטובת תוספת של כ- 1036 מיטות.
פרויקט נוסף, פיתוח תשתיות ובינוי במקומות הקדושים בעלות של 20 מיליון שקלים. פרויקט לסלילת כבישים תומכי דיור במטולה ומועצה אזורית מבואות חרמון בהיקף של 7.5 מיליון שקלים.
 

צילום באדיבות המרכז הרפואי זיו

בצילום משמאל לימין- יו"ר קק"ל דניאל עטר, שר האוצר משה כחלון, מנכ"ל משרד ראש הממשלה יואב הורוביץ, עליזה כהן יועצת רגולציה למרכז הרפואי זיו וחיים טל יועץ למנהל המרכז הרפואי זיו


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה