אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

משרד הכלכלה ואסטרהזניקה חתמו על מזכר הבנות להשקעה בחברות ביומד ישראליות


17.5.18
משקיעים בישראל: ענקית התרופות אסטרהזניקה תשקיע בתעשיית הביומד הישראלית

ענקית התרופות הבריטית חברת אסטרהזניקה חתמה היום על מזכר הבנות בנוגע לכוונתה להשקיע בחברות טכנולוגיות ישראליות בתחום הביומד. מזכר ההבנות נחתם בין אסטרהזניקה לבין משרד הכלכלה והתעשייה הישראלי. טקס החתימה התקיים בצהרי היום, רביעי, במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל-אביב במסגרתו חתמו על ההסכם מר גו'ן טריינר, סגן נשיא אסטרטגיה ושיתופי פעולה גלובלי בMedImmune (זרוע המחקר והפיתוח הביולוגי של חברת אסטרהזניקה) והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה, ד"ר עמי אפלבאום.

משר הכלכלה והתעשייה, מר אלי כהן, נמסר: "אני מברך על חתימת מזכר ההבנות בין משרד הכלכלה והתעשייה לאסטרהזניקה. אסטרהזניקה הינה חברה רב-לאומית אשר מצטרפת ללמעלה מ-300 חברות המבצעות מחקר ופיתוח ומשקיעות בישראל.ישראל היא מוקד עליה לרגל של חברות רב לאומיות ואין ספק כי הרחבת ההשקעות בארץ תורמת לשוק העבודה בארץ בכלל ומשפרת את התחרותיות בשוק הביומד בפרט. משרד הכלכלה והתעשייה משקיע מאמצים רבים על מנת למשוך חברות זרות לפעול מהארץ, בין אם בתחום המחקר והפיתוח ובין אם באמצעות השקעות. אנו מברכים על כל חברה שפועלת בישראל ונמשיך לעבוד לטובת קידום הכלכלה הישראלית".

האירוע התקיים בנוכחות משלחת בכירים מטעם MedImmune, המהווה זרוע המחקר והפיתוח הביולוגי של חברת אסטרהזניקה, וכן בנוכחות מנכ"לית אסטרהזניקה ישראל, גב' הילה ניסני, אשר מסרה:"מזכר ההבנות הוא אבן דרך במחויבות של חברת אסטרהזניקה להשקיע ולקדם את תחום הבריאות בישראל ואנו גאים לחתום עליו. כבר בימים אלו החברה מקיימת סדרת פגישות עם חברות סטארט-אפ ומיזמים טכנולוגיים על מנת לבחון השקעות ושיתופי פעולה מחקריים".

ד"ר עמי אפלבאום, המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה ויו"ר רשות החדשנות:"העניין הרב וההחלטה של חברות רב לאומיות להשקיע בתעשיות הטכנולוגיה והביומד בישראל היא תעודת כבוד לעשייה וליכולות שלנו.אני מברך את כל העוסקים במלאכה ומשוכנע שהודות לשיתוף הפעולה נביא להישגים שיקדמו את נושא הבריאות בעולם כולו".

הקשר עם אסטרהזניקה החל באמצעות הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בלונדון והנספח שעומד בראשותה, מר נתן צרור, לקראת ביקורו שר הכלכלה והתעשייה בלונדון מוקדם יותר השנה במהלכו נערכו שיחות בין הנספחות בלונדון לבין ההנהלה באסטרהזניקה לצורך הרחבת השקעות החברה בישראל וקידום פעילותה בשוק הביומד בארץ.

אסטרהזניקה היא חברת פרמצבטיקה בין-לאומית מובילה היוזמת ומקדמת את המחקר, הפיתוח והשיווק של תרופות מרשם חדשניות המשפיעות על חייהם של אנשים רבים ברחבי העולם. החברה פועלת במספר תחומים עיקריים, ביניהם תחום הסרטן, לב וכלי דם, מחלות מטאבוליות ונשימה. אסטרהזניקה השיקה בשנים האחרונות מספר תרופות פורצות דרך וראשונות מסוגן בשוק, אשר פותחו במעבדות אסטרהזניקה ו- Medimmune, דוגמת Lynparza, שהינה במקום המהווה התכשיר הראשון בעולם לחולות סרטן השד או השחלה הנושאות מוטציה בגן ה-BRCA, אשר שכיחה יותר בקרב האוכלוסייה היהודית. החברה פועלת ביותר מ-100 מדינות ברחבי העולם, כאשר הנציגות הרשמית של החברה הבין-לאומית בישראל הוקמה בשנת 2008. החברה בישראל משקיעה בפיתוח המחקר והטיפול, מקדמת ומעודדת מחקרים קליניים ופועלת יחד עם ארגוני הבריאות במטרה לחזק את שירותי הבריאות הניתנים בארץ למען רווחת הציבור כולו.
 
בתמונה : במעמד החתימה: מימין:  ד"ר עמי אפלבוים המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה ויו"ר רשות לחדשנות, מר ג'ון טריינרסגן נשיא אסטרטגיה ושיתופי פעולה גלובלי ב MedImmune(זרוע המחקר והפיתוח הביולוגי של חברת אסטרהזניקה), וגב' הילה ניסני מנכ"לית אסטרהזניקה ישראל.

קרדיט צילום: דורון לוי.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה